Rozpoczął się czas rozliczeń podatkowych. Każdy może przeznaczyć 1 proc. z podatku dochodowego na wsparcie organizacji pożytku publicznego.
– W naszym regionie działa wiele organizacji, każda w tym okresie zabiega o wsparcie. Jednak wszyscy musimy być zgodni co do tego, że pieniądze mieszkańców Warmii i Mazur powinny zostać na Warmii i Mazurach – mówi Agnieszka Jabłońska. – Mniejsze organizacje w porównaniu do tych ogólnopolskich mają mniejszą siłę przebicia, powinniśmy nauczyć się pewnej regionalnej solidarności, budowania wspólnych wartości. Lokalne organizacje właśnie tutaj tworzą miejsca pracy, a skutki ich działalności łatwiej zauważyć, w razie potrzeby można skorzystać z pomocy. Tak więc pomagając stowarzyszeniom czy fundacjom z Warmii i Mazur każdy z nas pomaga też sobie.
Kilka lat temu byłam z wizytą na Bornholmie i tym, co najbardziej mnie tam zaskoczyło, był ogromny patriotyzm lokalny. Wszystko co miejscowe jest tam najlepsze dla wszystkich mieszkańców, oni zwyczajnie dbają o swoją małą ojczyznę, są z niej dumni. Dlaczego nie my? Zawsze denerwuję się, gdy gdzieś na przykład na Facebooku czytam wpisy w rodzaju „ten zapyziały Olsztyn”. A przecież mamy na miejscu wielu wspaniałych ludzi, wiele fantastycznych organizacji. Zamiast narzekać, spróbujmy sobie pomoc. Przecież wszyscy mamy wpływ na markę regionu, możemy kreować naszą wspólną przyszłość. Dlatego zachęcam do przekazywania jednego procenta lokalnym organizacjom. Sami sobie też możemy coś dać.
Za 1 procent zmieniajmy najbliższy świat
2014-01-22 13:31:30
Bądźmy patriotami lokalnymi, budujmy wspólnie markę regionu, przekażmy swój procent podatku organizacjom z Warmii i Mazur – przekonuje Agnieszka Jabłońska, dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjnych i przewodnicząca stowarzyszenia Wyjątkowe Serce.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Ewa Paździorko
oraz opublikowany na portalu Gazeta Olsztyńska: Za 1 procent zmieniajmy najbliższy świat
Oceń artykuł:
(0)
Ewa Paździorko
O mnie
Życie z niestandardowym dzieckiem nie musi być trudne. Specjaliści z Zespołu Placówek Edukacyjnych czekają na pytania i udzielają rad.
Ostatnie artykuły użytkownika Ewa Paździorko
- Jak nauczyć autystę patrzeć, czyli od wzroku do mowy
- MAPDOT – burzenie murów stereotypów
- Mówią bez słów
- Pomagając lokalnie pomagamy sobie
- Mowa nie równa się komunikacji, komunikacja nie równa się mowie
- AUtenTYcZni My zagrali w teledysku
- MAPDOT - do pełnosprawności w pracy
- Za 1 procent zmieniajmy najbliższy świat
- Jasełka z Enejem
- Wyjątkowi goście w ZPE
Przejdź do swojego profilu